!REKLAMY!

cHCEŠ SPŘÁTELIt?! CLICK!
vYMĚNÍME IKONKu?! CLICK!
náBěR aFFs :) CLICK!
pICTuRES Of MONtH! CLICK!
nEKOnEČNo! CLICK!Něco o seriálu

30. dubna 2007 v 8:57 | Káťa
"Toto je volání o pomoc těžařské lodi Červený trpaslík. Posádka je mrtvá, zahynula v důsledku ozáření. Jediní, kdo přežili, jsou Dave Lister, který byl v době nehody na lodi ve stavu nevědomí a jeho březí kočka, bezpečně uzavřená ve skladišti. Po probuzení za tři miliony let je Lister pouze ve společnosti tvora, jenž se vyvinul z jeho kočky, a Arnolda Rimmera, holografické simulace jednoho mrtvého člena posádky."
No, ve skutečnosti měl Lister ještě jednoho společníka. Super-inteligentní palubní počítač Červeného trpaslíka, Hollyho, z jehož nouzového vysílání (jež uvádělo epizody 2 až 6) jsme v předcházejícím odstavci citovali. Nevypadá to jako ten pravý začátek pro komediální seriál, co? Celá lidská rasa pomřela. Co je na tom tak veselého, že? A přitom právě tento sitcom, jenž se na obrazovky BBC 2 málem ani nedostal, se postupem času vyvinul v kultovní sci-fi fenomén. Vznikly videokazety, romány na pokračování, faktografické knihy, oficiální fanklub a neskutečné hromady rozličného zboží s jeho motivy. V této době (polovina roku 2002) se připravuje celovečerní film. Červený trpaslík je konstantně nejsledovanějším pořadem BBC 2 a jeho zvláštní efekty vyhrály několik prestižních cen. Seriál se vyvinul tak, že jeho poslední epizody jsou od těch původních k nepoznání.
Brzy začali Rob a Doug psát pro televizi. Roku 1984 to byl pořad Carrot`s Lib (na němž mimochodem pracovali opět s Chrisem Barriem) a poté se stali hlavními autory satirického loutkového pořadu Spitting Image (co čert nechtěl, Chris Barrie tu byl zase, tady ukázal svůj talent jako imitátor). Snad nejznámějším počinem tohoto období byl jejich text k hitu Kuřecí píseň. Přestože měli pořád co dělat, toužili po vlastním sitcomu. Rob chtěl točit sci-fi, v němž by mohli oba plně rozvinout své ambice. A tak, po mnoha diskusích, obrátili své myšlenky zpět k Hollinsovi.
Pilotní scénář Červeného trpaslíka s podtitulem "situační komedie ve vesmíru" byl napsán už roku 1983 na Velšské hoře na chatě patřící Dougově otci. Byl víceméně dokončen během týdne, ale byl ještě šestkrát přepisován, než byl doveden k dokonalosti. Poté byl předložen producentům Johnu Lloydovi a Paulu Jacksonovi, kteří byli v té době mezi těmi, jež byli zodpovědní za většinu alternativních komediálních pořadů, včetně takové klasiky jako Černá zmije nebo Mladí v partě. Oba se rozhodli natočit to. Na čas se zdálo, že by na projektu mohli pracovat společně, ale nakonec z toho sešlo. Úkol prodat Červeného trpaslíka zůstal na Paulu Jacksonovi.
Prvním angažovaným účinkujícím byl komik Norman Lovett, jenž usiloval o roli Arnolda Rimmera, ale místo toho byl přijat jako lodní počítač Holly. Dalším úspěšným kandidátem se stal Danny John-Jules, který udělal dojem hned od začátku, když přijel na konkurz oháknutý jako Kocour. Kocour byl od začátku míněn jako postava černé pleti. Paula Jacksona jednou napadlo, že by tuhle roli mohl zkusit Craig Charles (s nímž pracoval na Saturday Night Live). Poslal mu scénář, neboť se obával, že černý, skvěle oblečený chlapík, jakým ho viděl Dannny, by mohl zavánět jakýmsi provokativním rasovým stereotypem. Craigovi se scénář líbil a chtěl se stát součástí seriálu, a tak ho nakonec Paul doporučil pro nejdůležitější roli - Davea Listera. Rob a Doug souhlasili, že je perfektní, přestože původně si představovali Listera o něco staršího (a nikdy netušili, že bude z Liverpoolu). Obsazení bylo zkompletováno zdánlivě všudypřítomným Chrisem Barriem, jenž dostal roli Rimmera, přestože původně o něm přemýšleli jako o ideálním představiteli Listera. Představu o tom, jak by ho asi hrál, nám mohla přinést epizoda "Výměna těl".
Konečně. Účinkující byli kompletní, ateliéry BBC na manchesterské Oxford Road byly zamluveny a začalo se natáčet. Z této skromné kolébky se zrodil kultovní televizní fenomén. Během následujícího desetiletí nabral Červený trpaslík na popularitě. Speciální efekty se postupně zdokonalovaly. Holly změnil pohlaví, opustil seriál a pak se vrátil s původní hlavou. Zbabělý Rimmer se stal hrdinou a odletěl zachraňovat paralelní reality. Posádka ztratila Červeného trpaslíka a znovu ho našla. Listerova někdejší láska se vrátila živá a zdravá, ovšem z alternativní dimenze. Nebyli objeveni žádní mimozemšťané (autoři se rozhodli pro sebeomezující ale velmi originální koncepci, že člověk je úplně sám v celém kosmu), ale přesto trpaslíkovci čelili mnoha podivným přírodním i uměle vytvořeným stvořením a úkazům, od časových děr, zuřivých replikantů a nechutných gelfů až po olihně beznaděje a posedlé mluvící toastovače. A především řešili ne vždy ideální vzájemné vztahy.
V seriálu vystupují jako Dave Lister-Craig Charles
Arnold Rimmer-Chris Barrie
Kocour-Danny John-Jules
Kriton-Robert Llewellyn
Holly
Tyto všechny postavy hryjí v seriálu Red Dwarf neboli Červený trpaslík.
Toto vám bude pomáhat při luštění nějakých Bleskowkách:D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu?Jestli jo Clickni

Click :)

Komentáře

1 elinka elinka | E-mail | Web | 30. dubna 2007 v 9:04 | Reagovat

jo mužem klidně spřátelit:)))

2 Attewy Attewy | Web | 30. dubna 2007 v 9:13 | Reagovat

Máš u mě Diplomek za 10. bleskajdu kdyžtak se přihlaš do další díkes .. Attewy

3 dana dana | 30. dubna 2007 v 9:32 | Reagovat

Vyhrála si za ty bleskovky máš tam diplom tak se mrkni

4 Attewy Attewy | Web | 30. dubna 2007 v 9:42 | Reagovat

Přihlaš se do bleskowky o ceny

5 VERONIKA VERONIKA | E-mail | Web | 7. června 2007 v 6:51 | Reagovat

Achoj..nechtela by jses spratelit???;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


kisses!1128!Snake! Hahaha *4822*HeY! *4825*notastar smilekacenkajablíčkoApplex_xkytiihearts!617!:peace:!767!20n.gif(94 b)red and white polka dotted!969!http://i242.photobucket.com/albums/ff95/kaathrine2/pixels/4znvd6r.gif:kiss: - stare.cnotickaDomumodré srdíTelevizeheymntotaznik:)<3@vodafoneO2danuskapolojasnokytikytikyti:-Fhoiparba 2 ;)muzzenaakvárkosponkaaaaaTelefonTřešněILH TVAppleilhanek WCe-mailZavináč :Dgvusc.pjablíčkoVepřík...papagáj<3star smileDuchPohárRpoznamkyLexilushLexilushhvezdao8-S.Camparisx_xkacenka