!REKLAMY!

cHCEŠ SPŘÁTELIt?! CLICK!
vYMĚNÍME IKONKu?! CLICK!
náBěR aFFs :) CLICK!
pICTuRES Of MONtH! CLICK!
nEKOnEČNo! CLICK!Duben 2007

Melindas

30. dubna 2007 v 9:58 | Káťa
To je můj další spřátelenej blogís má tam supr věci např.fofr soutěžě,Me to you který sou rozkošný!:D,Olsenky obrázky a spoustu dalších věcí její blog nejdeteTADY:D

Diplomky z 5.Bleskajdy

30. dubna 2007 v 9:48 | Káťa
Pro Adélku:
Pro GeeDee:

Něco o seriálu

30. dubna 2007 v 8:57 | Káťa
"Toto je volání o pomoc těžařské lodi Červený trpaslík. Posádka je mrtvá, zahynula v důsledku ozáření. Jediní, kdo přežili, jsou Dave Lister, který byl v době nehody na lodi ve stavu nevědomí a jeho březí kočka, bezpečně uzavřená ve skladišti. Po probuzení za tři miliony let je Lister pouze ve společnosti tvora, jenž se vyvinul z jeho kočky, a Arnolda Rimmera, holografické simulace jednoho mrtvého člena posádky."
No, ve skutečnosti měl Lister ještě jednoho společníka. Super-inteligentní palubní počítač Červeného trpaslíka, Hollyho, z jehož nouzového vysílání (jež uvádělo epizody 2 až 6) jsme v předcházejícím odstavci citovali. Nevypadá to jako ten pravý začátek pro komediální seriál, co? Celá lidská rasa pomřela. Co je na tom tak veselého, že? A přitom právě tento sitcom, jenž se na obrazovky BBC 2 málem ani nedostal, se postupem času vyvinul v kultovní sci-fi fenomén. Vznikly videokazety, romány na pokračování, faktografické knihy, oficiální fanklub a neskutečné hromady rozličného zboží s jeho motivy. V této době (polovina roku 2002) se připravuje celovečerní film. Červený trpaslík je konstantně nejsledovanějším pořadem BBC 2 a jeho zvláštní efekty vyhrály několik prestižních cen. Seriál se vyvinul tak, že jeho poslední epizody jsou od těch původních k nepoznání.
Brzy začali Rob a Doug psát pro televizi. Roku 1984 to byl pořad Carrot`s Lib (na němž mimochodem pracovali opět s Chrisem Barriem) a poté se stali hlavními autory satirického loutkového pořadu Spitting Image (co čert nechtěl, Chris Barrie tu byl zase, tady ukázal svůj talent jako imitátor). Snad nejznámějším počinem tohoto období byl jejich text k hitu Kuřecí píseň. Přestože měli pořád co dělat, toužili po vlastním sitcomu. Rob chtěl točit sci-fi, v němž by mohli oba plně rozvinout své ambice. A tak, po mnoha diskusích, obrátili své myšlenky zpět k Hollinsovi.
Pilotní scénář Červeného trpaslíka s podtitulem "situační komedie ve vesmíru" byl napsán už roku 1983 na Velšské hoře na chatě patřící Dougově otci. Byl víceméně dokončen během týdne, ale byl ještě šestkrát přepisován, než byl doveden k dokonalosti. Poté byl předložen producentům Johnu Lloydovi a Paulu Jacksonovi, kteří byli v té době mezi těmi, jež byli zodpovědní za většinu alternativních komediálních pořadů, včetně takové klasiky jako Černá zmije nebo Mladí v partě. Oba se rozhodli natočit to. Na čas se zdálo, že by na projektu mohli pracovat společně, ale nakonec z toho sešlo. Úkol prodat Červeného trpaslíka zůstal na Paulu Jacksonovi.
Prvním angažovaným účinkujícím byl komik Norman Lovett, jenž usiloval o roli Arnolda Rimmera, ale místo toho byl přijat jako lodní počítač Holly. Dalším úspěšným kandidátem se stal Danny John-Jules, který udělal dojem hned od začátku, když přijel na konkurz oháknutý jako Kocour. Kocour byl od začátku míněn jako postava černé pleti. Paula Jacksona jednou napadlo, že by tuhle roli mohl zkusit Craig Charles (s nímž pracoval na Saturday Night Live). Poslal mu scénář, neboť se obával, že černý, skvěle oblečený chlapík, jakým ho viděl Dannny, by mohl zavánět jakýmsi provokativním rasovým stereotypem. Craigovi se scénář líbil a chtěl se stát součástí seriálu, a tak ho nakonec Paul doporučil pro nejdůležitější roli - Davea Listera. Rob a Doug souhlasili, že je perfektní, přestože původně si představovali Listera o něco staršího (a nikdy netušili, že bude z Liverpoolu). Obsazení bylo zkompletováno zdánlivě všudypřítomným Chrisem Barriem, jenž dostal roli Rimmera, přestože původně o něm přemýšleli jako o ideálním představiteli Listera. Představu o tom, jak by ho asi hrál, nám mohla přinést epizoda "Výměna těl".
Konečně. Účinkující byli kompletní, ateliéry BBC na manchesterské Oxford Road byly zamluveny a začalo se natáčet. Z této skromné kolébky se zrodil kultovní televizní fenomén. Během následujícího desetiletí nabral Červený trpaslík na popularitě. Speciální efekty se postupně zdokonalovaly. Holly změnil pohlaví, opustil seriál a pak se vrátil s původní hlavou. Zbabělý Rimmer se stal hrdinou a odletěl zachraňovat paralelní reality. Posádka ztratila Červeného trpaslíka a znovu ho našla. Listerova někdejší láska se vrátila živá a zdravá, ovšem z alternativní dimenze. Nebyli objeveni žádní mimozemšťané (autoři se rozhodli pro sebeomezující ale velmi originální koncepci, že člověk je úplně sám v celém kosmu), ale přesto trpaslíkovci čelili mnoha podivným přírodním i uměle vytvořeným stvořením a úkazům, od časových děr, zuřivých replikantů a nechutných gelfů až po olihně beznaděje a posedlé mluvící toastovače. A především řešili ne vždy ideální vzájemné vztahy.
V seriálu vystupují jako Dave Lister-Craig Charles
Arnold Rimmer-Chris Barrie
Kocour-Danny John-Jules
Kriton-Robert Llewellyn
Holly
Tyto všechny postavy hryjí v seriálu Red Dwarf neboli Červený trpaslík.
Toto vám bude pomáhat při luštění nějakých Bleskowkách:D

Avril video

29. dubna 2007 v 18:48 | Káťa

Avril

29. dubna 2007 v 18:45 | Káťa

6.Bleskowka

29. dubna 2007 v 17:47 | Káťa
1.Kdo to je?
2.Kdo je toto?
3.Tuto je kdo?

4.A nakonec kdo je tuto?
5.Jak se jmenuje film ve kterém hrají všichni čtyři?Napovím vám obrázkem ale já chci název česky!:D
6.Hlasujte pro mě TADY a napiš mi kolikátý byl tvůj hlas jinak máš smůlu!:D

5.Bleskowka

29. dubna 2007 v 8:57 | Káťa
1.Hlasuj pro mě TADY a napište mi kolikátý byl váš hlas!
2.Soutěžil/a si už u mě někdy?
3.Tvůj/je nejoblíbenější herečka!

Beru všechny do zejtra ráno!

Diplomky za Bonus-Blekowku

29. dubna 2007 v 8:51 | Káťa
Pro Dobrmáánek:
Pro Slide-a-lama:

Kulifelda

29. dubna 2007 v 8:33 | Káťa
Spřátelenej blog mam s Kulifeldou jeho blog je doc.hezkej a má tam super bleskowky:D

New Diplomky

29. dubna 2007 v 8:25 | Káťa |  ♥Moje diplomky♥

Jen tak

29. dubna 2007 v 8:12 | Káťa |  ♥Moje diplomky♥
Sice to není můj diplomek za bleskowky ale to je jedno!:D

Moje cenky za bleskajdy

26. dubna 2007 v 14:16 | Káťa |  ♥Moje diplomky♥
Toť zatím vše!:D

Další diplůmky

26. dubna 2007 v 14:14 | Káťa |  ♥Moje diplomky♥

Bonus-Bleskowka - KONEC

25. dubna 2007 v 13:02 | Káťa
----------------------------------------Odpověz----------------------------------------
1.Máš blog?A máš tam nějaké soutěže např.Bleskowky?
2.Kdo je na obrázku?
3.Hlasuj v mích Anketách a řekni mi kolikátý byli tvoje hlasy!
4.Kolik máš blogů?
--------------------------------------Vyber------------------------------------------
5.Holka-Kluk
6.Pes-Kočka
7.Simpsonovi-Garfield
8.ICQ-Skype-E-mail
-----------------------------------------Obrázky------------------------------------
9.Co je hezčí??
NEBO

---------------------------------Co chceš?--------------------------------------------
10.Co chceš na diplomek?
11.Co chceš za obrázek?
12.Co chceš za číslo?
13.Co chceš na diplomku za jméno?
14.Co chceš všeobecně?
-----------------------------------------Ukončení-----------------------------------------------
15.Tvoje jméno bo přezdívku

16.Kolik ti je?

17.Co by si chtěl/a na mém blogu?

18.Je na mém blogu něco co se ti nelíbí?

19.Bavilo tě to?

20.Budeš u mě ještě někdy soutěžit??(Slib nesmíš porušit budu si to pamatovat!)

------------------------------------------Závěr------------------------------------------------------

Beru 4 lidi tak mákněte!

Kdo by se chtěl spřátelit?

25. dubna 2007 v 12:44 | Káťa
Tak kdo by se chtěl spřátelit tak ať mi sem písne (do komentářů) adresu blogu a svoje jméno a něco o svém blogu co tam je atd... a já si ho sem přidam!

2.kolo soutěže o nej blog

24. dubna 2007 v 17:11 | Káťa
Do druhého kola SONB postupují

www.crazyyygirl.blog.cz
www.ssimus.blog.cz
www.marky24.blog.cz
www.snowscay.blog.cz
www.betuuulka.blog.cz


Gratuluji a začněte schánět hlasy

Diplomky z 4.Bleskajdy

24. dubna 2007 v 16:58 | Káťa

Jak se ti líbí můj blog?

23. dubna 2007 v 7:33 | Káťa
Dělám průzkum jestli by to tu chtělo zlepšit!:):D:D:D

Můj 2.diplomek

23. dubna 2007 v 7:30 | Káťa |  ♥Moje diplomky♥
Je sice společný ale moje jméno (Káťa) tam určo najdete je dole ve prostřed!:Dkisses!1128!Snake! Hahaha *4822*HeY! *4825*notastar smilekacenkajablíčkoApplex_xkytiihearts!617!:peace:!767!20n.gif(94 b)red and white polka dotted!969!http://i242.photobucket.com/albums/ff95/kaathrine2/pixels/4znvd6r.gif:kiss: - stare.cnotickaDomumodré srdíTelevizeheymntotaznik:)<3@vodafoneO2danuskapolojasnokytikytikyti:-Fhoiparba 2 ;)muzzenaakvárkosponkaaaaaTelefonTřešněILH TVAppleilhanek WCe-mailZavináč :Dgvusc.pjablíčkoVepřík...papagáj<3star smileDuchPohárRpoznamkyLexilushLexilushhvezdao8-S.Camparisx_xkacenka